2024
Hledání prostor pro Fajnou dílničku, rozšíření kurzů pro širokou veřejnost. 
2023
V tomto roce konečně proběhla už níže zmiňovaná výstava na MeatDesign 🙂 setkal jsem se se spoustou nových lidí a snažil jsem se dostat do podvědomí o nabízených řemeslných kurzích. Mým cílem je v průběhu roku 2024 rozšířit stávající nabídku a najít si prostory pro vlastní Fajnou dílničku kde mohu experimentovat aby dané kurzy byly pro Vás co nejlépe postavené.  
2021/2022
Rok 2021 nejspíše spojím i s rokem 2022. I mne provázela covid situace, díky které byly pozastaveny na nějakou dobu kurzy. Ale všechno se opět rozjíždí. Vylepšil jsem dárkové poukazy na kterých naleznete odkazy potřebné k uplatnění a volné termíny. Zautomatizoval jsem informační emaily na Eshopu. Díky kterým Vám nějakou dobu před koncem platnosti přijde informační email o končící platnosti. A pomalu se připravuju na MeatDesign Ostrava pro rok 2021 kdy to bude moje premiéra kde bych se rád prezentoval širšímu okolí a zaměřil se na řemeslné kurzy pořádané ve Fajne dílně Ostrava.
 
2020
Začátkem Června 2020 jsem aktualizoval webové stránky a s novým heslem “dřevomásmysl” jedná se o projekt ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Snažím se do života včlenit daleko více kvalitních výrobků z masivního dřeva a zájemcům nabízím i kurzy. Většinou je to taková vstupenka do dílny kdy si zájemci vyzkouší práci s profi stroji a dozví se více jak to v dílně funguje. Jsem moc rád pokud se někdo odhodlá pro krásný výrobek z masivu. V dnešní době hraje hodně prim cena. Ale za jakou cenu? Šetří se na všem což nechci. U mne najdete ještě poctivé kousky dělané srdcem a tak jako bych je vyráběl pro sebe. Pořád se učím a někdy i metodou pokusu/omylu přicházím nejspíše na to co už někdo i vymyslel. Ale i tato cesta mne formuje.
Na Eshopu LukAshWoodesign si můžete vybrat ze skladovým kousků. Praktické krájecí prkénka, která se hodí nejenom do kuchyně nebo krásné designové lampičky z masivu u kterých jsem skloubil moderní technologie a masivní dřevo. Dále nabízím už výše zmiňované kurzy, které probíhají ve Fajne dílně Ostrava. Z kurzů si odnesete nejenom zážitky, ale i praktické výrobky. A kdo neví co by si koupil a rád by někoho obdaroval tak máte možnost zakoupit dárkový poukaz a nechte to na obdarovaném.
2019
Začátek založení živnosti, přemýšlení nad značkou a směrem jakým se chci ubírat. Název LukAshWoodesign vznikl spojením mého jména Lukáš, Jasanového dřeva AshWood a v neposlední řadě se snažím vytvořit zajímavý tvar výrobku kdy ruku v ruce respektuji technické a technologické zásady výroby a bezpečnost. A co hlavní jedná se většinou o kousky, které budete používat každodenně a budou Vás provázet Vašim životem. Toto vše je o designu. Takto jednoduše vznikl daný název.
V průběhu Června roku 2019 jsem spustil pilotní projekt Fajných prken. Věřím v to, že pořád se najde spousta lidí, kteří ocení práci rukama. Rozhodl jsem se jít tou složitější cestou výroby. Tkzv.: EndGrainové metody, která spojuje všechny možné klady dohromady. Jedná se o krásné, odolné a masivní kousky, které si zamilujete. Jakmile jednou vyzkoušíte nebudete chtít jiné. K tomu se postupně nabalovaly nové a nové projekty kdy jsem zůstal u zakázkové výroby Fajných lamp.
2018
Můj příběh se začíná psát začátkem roku 2018 a větším projektem kvalitní postele pro rodiče. Kdy jsem si řekl, že jim tu postel vyrobím doma. Pátral jsem jaké mám možnosti a tehdy jsem to náhodou našel. V Ostravě se slušně rozjel projekt komunitní dílny – Fajna dílna Ostrava. Prvními krůčky po dílně mne provedl Gabriel Duda, šéf dílny který mi pomohl nesčetněkrát a možná si to ani neuvědomuje. V hlavě jsem měl pročtené knihy, FCB skupiny a různé fóra a projekt – postel. To je přeci jen pár fošen sešroubovaných dohromady. Za pár dní nemám co dělat. Z pár dní se vyklubalo přes 60 hodin kdy na konci byla ta vytoužená postel. Takže každému doporučuji si to zkusit není to jen tak. Tehdy jsem se rozhodl pracovat pouze s masivem. Je to krásná a tvárná surovina a mou nejoblíbenější dřevinou s kterou pracuji je jasan.
Prolog
Rád bych poděkoval všem, kteří se mnou spolupracují. Tím bych chtěl jmenovat hlavně skupinu lidí z Fajné dílny Ostrava, protože bez nich a jejich prostor by to prostě nešlo. Dále děkuji lidem, kteří si ode mne koupí výrobky dělané tak trochu mými rukami, srdcem občas i hlavou. Občas uplatním i pravidlo dvakrát měř třikrát řež. Jestli to bude někdy číst i má polovička, tak Té patří největší díky tím, že mi dává možnost zkusit začít tak trochu podnikat. Sice si nerad říkám podnikatel, ale raději živnostník, ale ono to má i druhou stranu mince. Všeho moc škodí tak je potřeba občas i vypnout – přeci jenom mám Haňuli, malou ďáblici která taky občas ráda vidí tatínka 🙂
Lidičky, nehoňte se, přidejte k tomu ještě trochu klidu, nohy v teple a ono se to nějak poddá.
S pozdravem Lukáš Lindner