Na této stránce naleznete informace k pořádanému kurzu na výrobu EndGrainového prkénka 

ve Fajne dílně Ostrava 

Jedná se o třídenní kurz kdy na konci kurzu si odnesete nejenom krásné, ale i funkční EndGrainové prkénko (z příčně řezaného dřeva) Rozměr prkénka cca 40x30x4cm . Prkénko si vyrobíte z různých dřevin jako je jasan, dub a ořech, díky kterým si vyrobíte jedinečný kousek. Dané kurzy cílí na menší počet účastníků, kterým se mohu plně věnovat.

První setkání: Výroba spárovky – cca 2-3,5hodiny podle počtu účastníků. Začátek od 14.hodiny (sraz na dílně od 13:45)

Na začátku proběhne bezpečnostní instruktáž a seznámení se stroji. V daném dnu budeme nejvíce používat hoblovku s protahem. Pak bude následovat lepení spárovky. Nezapomeňte si vzít ideálně nějaké pracovní oblečení. Budeme pracovat i s lepidlem D4 s patřičným certifikátem pro přímý styk s potravinami. 

Druhé setkání: Výroba EndGrain polotovaru – cca 1,5- 2,5hodiny podle počtu účastníků Začátek od 14.hodiny (sraz na dílně od 13:45)

V daném dnu budeme nejčastěji pracovat se stolní pilou, dvouválcovou bruskou a excentrickou bruskou. A na konci si slepíme už EndGrainový polotovar – zde už uvidíte jak bude Vaše prkénko vypadat. Ukážu Vám různé možnosti sestavení a vy se pak rozhodnete které se Vám nejvíce líbí. Povíme si i o různých povrchových úpravách hlavně o olejích/voscích vhodných pro prkénka. Olej i olejovosk mám k dispozici k zakoupení. 

Třetí setkání: Dokončovací práce na prkénku – cca 1,5-3 hodiny podle počtu účastníků Začátek od 16:30 hodiny (sraz na dílně od 16:25)

V daném dnu budeme nejčastěji pracovat s excentrickou bruskou a dvouválcovou bruskou, ale vyzkoušíte si i práci s horní frézkou. Hotové prkénko opatříme nožičkami a naolejujeme. Ideálně Vám prkénko zabalím do stretchové folie a doma si dané prkénko ještě další den ošetříte. Pak už bude dané prkénko použité k použití. 

Maximální počet účastníků kurzu: 4 osoby

Volitelné příslušenství k prkénku (platba na místě pomocí QR kódu – nemusíte si brát hotovost)

Olej na dřevo z Ostropestřce mariánského 150,-CZK
Balzám na dřevo – olej s včelím voskem 250,- CZK

Kurzy jsou vyhlašované průběžně. Sledovat je můžete na FCB stránce. Staňte se mým fanouškem.

 Aktuální cena kurzu na Eshopu LukAshWoodesign.

Pokud máte zájem o individuální kurz pro více lidí, prosím zašlete poptávku na info@lukashwoodesign.cz 

I takto může vypadat prkénko vyrobené na kurzu:

Zde jsou podrobnosti kde daný kurz probíhá.