Na této stránce naleznete informace k pořádanému kurzu na výrobu Dřevěné magnetické lišty.

Jedná se o dvoudenní kurz kdy na konci kurzu si odnesete nejenom krásnou, ale i funkční Magnetickou lištu z Ořechu nebo Jasanu

Rozměr lišty cca 60×12-17x 2-2,5cm (délka x výška x síla desky)

Magnetická lišta je určená pro 8 nožů.

Maximální počet účastníků: 4 osoby
Minimální počet účastníků pro otevření kurzu: 1 osoba 

1.den : Výroba polotovaru lišty – cca 3-4 hodiny podle počtu účastníků. Začátek od 16:00 hodiny (sraz na dílně od 15:45)
Na začátku proběhne bezpečnostní instruktáž a seznámení se stroji. První den si zkusíte práci se stacionárními i ručními stroji. Jako je hoblovka s protahem, formátovací/pokosová pila, úhlová/excentrická bruska. Dále si vyzkoušíte práci na stojanové vrtačce a přípravu epoxidové pryskyřice k zalití silných neodymových magnetů.

Na každém bude jaký tvar dá své liště, jestli chce mít lištu rovnou nebo si nechá přiznané přírodní okraje.

Lištu si vyrobíme z našeho českého ořechu, pro zájemce, kteří by chtěli světlejší variantu budu mít připravené i jasanové dřevo.

2.den: Dokončovací práce na liště cca 1-2 hodiny podle počtu účastníků. Začátek od 16:45 hodiny (sraz na dílně od 16:30)
V daném dnu budeme nejčastěji pracovat s excentrickou bruskou, dvouválcovou bruskou a práci s horní frézkou. Do lišty si ještě zafrézujete bajonetové závěsy, ty slouží k uchycení hotové lišty na zeď. Lištu ještě naolejujeme olejem z Ostropestřce mariánského. Olej vytáhne přirozenou kresbu a barvu dřeva. 

Cena kurzu 2300,-CZK/os.  Kurz můžete objednat zde.

Kurzy jsou vyhlašované průběžně. Sledovat je můžete na FCB stránce. Staňte se mým fanouškem..

Pokud máte zájem o individuální kurz, sami si zvolte materiál pro kolik nožů byste chtěli danou lištu, zvolte si sami datum, který vyhovuje Vám. Prosím zašlete mi poptávku na info@lukashwoodesign.cz 

I takto může vypadat dřevěná magnetická lišta vyrobená na daném kurzu.

Zde jsou podrobnosti kde daný kurz probíhá.