Na této stránce naleznete informace k pořádanému kurzu na výrobu Dřevěné magnetické lišty.

Jedná se o jednodenní kurz kdy na konci kurzu si odnesete nejenom krásnou, ale i funkční dřevěnou magnetickou lištu z Ořechu nebo Jasanu

Rozměr lišty cca 60×12-17x 2-2,5cm (délka x výška x síla desky)

Magnetická lišta je určená pro 8 nožů 

Maximální počet účastníků: 4 osoby

1.den : V rámci kurzu Vás čeká výroba polotovaru lišty – cca 3-4 hodiny podle počtu účastníků. Začátek od 10:00 hodiny (sraz na dílně od 09:45)
Na začátku proběhne bezpečnostní instruktáž a seznámení se stroji. Zkusíte práci se stacionárními i ručními stroji. Jako je hoblovka s protahem, formátovací/pokosová pila, úhlová, excentrická a dvouválcová bruska. Dále si vyzkoušíte práci na stojanové vrtačce, uložení silných neodymových magnetů a práci s horní frézkou. Do lišty si ještě zafrézujete bajonetové závěsy, ty slouží k uchycení hotové lišty na zeď. Lištu naolejujeme olejem z Ostropestřce mariánského. Olej vytáhne přirozenou kresbu a barvu dřeva. 

Na každém bude jaký tvar dá své liště, jestli chce mít lištu rovnou nebo si nechá přiznané přírodní okraje.

Lištu si vyrobíme z našeho českého ořechu, pro zájemce, kteří by chtěli světlejší variantu budu mít připravené i jasanové dřevo.

Aktuální cena kurzu na Eshopu LukAshWoodesign

Kurzy jsou vyhlašované průběžně. Sledovat je můžete na FCB stránce. Staňte se mým fanouškem..

Pokud máte zájem o individuální kurz, sami si zvolte materiál pro kolik nožů byste chtěli danou lištu, zvolte si sami datum, který vyhovuje Vám. Prosím zašlete mi poptávku na info@lukashwoodesign.cz 

I takto může vypadat dřevěná magnetická lišta vyrobená na daném kurzu.

Zde jsou podrobnosti kde daný kurz probíhá.