Na této stránce naleznete informace k pořádanému kurzu na výrobu EndGrainového prkénka z Dubu ve Fajne dílně Ostrava.

Jedná se o dvoudenní kurz hlavně pro pracující lidi, kteří nemají mnoho času nazbyt, ale i přes to všechno si chtějí vyzkoušet práci v profi zařízené dílně. Na konci kurzu si odnesete poctivé dubové prkénko. V průběhu kurzu použijeme už vyrobené polotovary viz. 1.setkání.

1.setkání : výroba polotovaru prkénka – cca 4,5 hodiny Začátek od 16.hodiny (sraz na dílně od 15:45)
Na začátku proběhne bezpečnostní instruktáž a seznámení se stroji. V daném dnu budeme nejvíce používat hoblovku s protahem. Po ohoblování a srovnání bude následovat lepení spárovky. Nezapomeňte si vzít ideálně nějaké pracovní oblečení. Budeme pracovat i s lepidlem. Tady je hlavní rozdíl oproti třídenímu kurzu. Jelikož slepená spárovka potřebuje 24 hodin odpočívat tak v této části použijeme už předpřipravenou spárovku ze které si vyrobíme EndGrainový polotovar. V této části si vyzkoušíte pracovat s dvouválcovou bruskou a stolní pilou. Zde už uvidíte, jak bude Vaše prkénko vypadat.

2.den: dokončovací práce na prkénku Začátek od 16:30 hodiny (sraz na dílně od 16:15)
V daném dnu budeme nejčastěji pracovat s excentrickou bruskou a dvouválcovou bruskou, ale vyzkoušíte si i práci s horní frézkou. Hotové prkénko opatříme nožičkami a naolejujeme.

Maximální počet účastníků skupinového/individuálního kurzu: 4 osoby
Minimální počet účastníků pro otevření skupinového/individuálního kurzu: 1 osoba

Kurzy jsou vyhlašované průběžně. Sledovat je můžete na FCB stránce. Staňte se mým fanouškem.


Cena kurzu 2200,-CZK/os. Objednávat kurz můžete zde.

Pokud máte zájem o individuální kurz, na kterém si sami určíte velikost prkénka, volíte si datum, který vyhovuje Vám. Prosím zašlete mi poptávku na info@lukashwoodesign.cz 

I takto může vypadat prkénko vyrobené na kurzu:

Zde jsou podrobnosti kde daný kurz probíhá.