Na této stránce naleznete informace k pořádanému kurzu na výrobu EndGrainového prkénka z Dubu ve Fajne dílně Ostrava.

Jedná se o dvoudenní kurz hlavně pro pracující lidi, kteří nemají mnoho času nazbyt, ale i přes to všechno si chtějí vyzkoušet práci v profi zařízené dílně. Na konci kurzu si odnesete poctivé dubové prkénko. V průběhu kurzu použijeme už vyrobené polotovary, které si ale také vyrobíte viz. 1.setkání.

1.setkání : výroba polotovaru prkénka – cca 4,5 hodiny Začátek od 14.hodiny (sraz na dílně od 13:45)
Na začátku proběhne bezpečnostní instruktáž a seznámení se stroji. V daném dnu budeme nejvíce používat hoblovku s protahem. Po ohoblování a srovnání bude následovat lepení spárovky. Nezapomeňte si vzít ideálně nějaké pracovní oblečení. Budeme pracovat s lepidlem. Tady je hlavní rozdíl oproti třídenímu kurzu. Jelikož slepená spárovka potřebuje 24 hodin odpočívat tak v této části použijeme už předpřipravenou spárovku ze které si vyrobíme EndGrainový polotovar. V této části si vyzkoušíte pracovat s dvouválcovou bruskou a stolní pilou. Ukážu Vám různé způsoby sestavení a v tento den už uvidíte, jak bude Vaše prkénko vypadat.

2.den: dokončovací práce na prkénku Začátek od 16:30 hodiny (sraz na dílně od 16:15)
V daném dnu budeme nejčastěji pracovat s excentrickou bruskou a dvouválcovou bruskou, ale vyzkoušíte si i práci s horní frézkou. Hotové prkénko opatříme nožičkami a naolejujeme. Dané prkénko Vám zabalím do stretchové folie a doma si ho ještě jednou naolejujete. Pak už bude připraveno k použití. O olejích a olejovoscích si také popovídáme a je možné si je u mne i zakoupit v rámci volitelného příslušenství.

Maximální počet účastníků kurzu: 4 osoby

Volitelné příslušenství k prkénku (platba na místě pomocí QR kódu – nemusíte si brát hotovost)

Olej na dřevo z Ostropestřce mariánského 150,-CZK
Balzám na dřevo – olej s včelím voskem 250,- CZK

Kurzy jsou vyhlašované průběžně. Sledovat je můžete na FCB stránce. Staňte se mým fanouškem.

Aktuální cena kurzu na Eshopu LukAshWoodesign

Pokud máte zájem o individuální kurz, na kterém si sami určíte velikost prkénka, volíte si datum, který vyhovuje Vám. Prosím zašlete mi poptávku na info@lukashwoodesign.cz 

I takto může vypadat prkénko vyrobené na kurzu:

Zde jsou podrobnosti kde daný kurz probíhá.